Natalia Kordiak

Wokalistka jazzowa urodzona w Łodzi. Obecnie studentka Akademi i Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu oraz Absolwentka Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego.

Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w ZSM im. Stanisława Moniuszki w Łodzi w klasie saksofonu. W 2013 roku została pierwszą absolwentką nowopowstałego Wydziału Jazzu w klasie wokalistyki jazzowej.

Chcąc kontynuować zanikającą w jej rodzinnym mieście tradycję „żywej” muzyki przez 6 lat była organizatorem cyklu „Jam Sessions w Szafie”. Od 2 lat współpracuje z Filharmonią Narodową prowadząc audycje muzyczne dla dzieci i młodzieży zatytułowane „Jazzowe fascynacje”. W czerwcu 2016 zdobyła III miejsce oraz nagrodę publiczności w konkursie „Swingujący Kruk” będącym częścią festiwalu Hot Spring Jazz w Częstochowie, a w sierpniu została finalistką 46 „Złotej Tarki”. W październiku 2017 jej nowo powstały zespół Natalia Kordiak Quintet zdobył wyróżnienie na Blue Note Poznań Competition, w listopadzie natomiast zostali laureatami II nagrody na Tarnów Jazz Contest.

©2022 Event Office