Hubert Sobiecki

Saksofonista z klasycznym warsztatem, w którego muzyce możemy usłyszeć Nowy Orlean lat 20-tych ubiegłego stulecia. Jego muzyka to harmonijny bałagan, hałaśliwa cisza i rdzawy aksamit.

Najważniejsza cechą jazzu, której hołduje jest improwizacja. Nieoczekiwana, zaskakująca i przykuwająca uwagę nawet największych ignorantów. Każdy występ jest niepowtarzalny, opiera się na spontaniczności, dzięki czemu staje się wyjątkowy. Jego wszechstronność sprawia, iż świetnie wpasowuje się w klimat big bandu, a także pozwala mu brzmieć wyjątkowo w solowych występach.

Po ukończeniu szkołymuzycznej poświęcił się bez reszty swojej pasji muzycznej, grając w różnych zespołach równocześnie kontynuując swoją edukacje, w jednej z najbardziej prestiżowych uczelni muzycznych w Polsce, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Hubert czerpie z klasyków tj.: John Coltrane, Charlie Parker, CannonballAdderleya także ze współczesnych mu geniuszy saksofonu, m.in.: StefanoBattista, KennyGarrett i Ed Calle.Swojeumiejętności, zdobyte podczas na studiów na wydziale jazzu i muzyki estradowej, rozwijał uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez gwiazdy światowej sławy tj.: EricMarienthal, Walter SmithIII etc. Współpracował z wieloma muzykami/zespołami takimi jak Zbigniew Namysłowski, Krzysztof Herdzin i inni.

©2019 Meloevents.pl, Powered by 360-Media